HASTANELERDE KAPI VE PENCERE GÜVENLİĞİ

Hastanelerde, bakımevlerinde ve huzurevlerinde kalanların gerek hastalıkları gerekse psikolojik durumları nedeniyle pencereden düşme ve intihar vakaları yaşanmaktadır. Penkid pencere emniyet kilidi uygulandığı pencerenin tam açılmasını engelleyerek havalandırma sağlarken düşme ve intihar vakalarının önüne geçer. Sadece anahtarı ile açılabildiğinden tam güvenlik sağlar.

Avrupa' da yapılan bir araştırma sonucu 6 ayda 6 ölümcül pencereden düşme- atlama vakası belirlenmiştir ( 13.800 yataklı 40 hastane bulunan bir bölge örneklem alınmıştır). Bu araştırmaya göre normalde 10.000' de 1 olan ölümcül pencereden düşme- atlama vaka ihtimali hastanelerde 8.000' de 1' e yükselmektedir.

Özellikle çocuk hastanelerinde- kliniklerinde pencereden düşme vakalarına karşı önlem alınması Penkid ile mümkün olmaktadır.

Penkid seçkin kurumlarda, toplu kullanıma açık yerlerde kazaların önlenmesinde ve güvenli havalandırmanın sağlanmasında başarıyla kullanılmaktadır.

Hırsızlara karşı da en düşük maliyetli önlemdir.

Ürünümüz bir çok ülkeye ihraç edilmekte ve beğeni ile kullanılmaktadır.

 

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Başkent Hastanesi, Özel Keşan Hastanesi, Medilife Beylikdüzü Hastanesi ve pek çok hastanenin pencereleri Penkid ile güvende!

 

 
 
        

 

Penkid Kilit İm. San. Tic. Ltd. Şti. © 2011, 2021 penkid iso 9001